17 Temmuz 2011 Pazar

Sincan'da başpehlivan Şaban Yılmaz13 kategoride yapılan ve 300’den fazla pehlivanın mücadele ettiği 3. Sincan Yağlı Güreşleri yapıldı.
Sincan Şehir Stadı’nda yapılan güreş Müsabakalarını ev sahibi Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın yanı sıra, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, Sincan Kaymakamı Ufuk Seçilmiş ve binlerce güreşsever izledi.

Çok çekişmeli mücadelelere sahne olan Sincan Yağlı Güreşlerinde tarihi Kırkpınar müsabakalarının 2005 yılı Altın kemer sahibi, bu yılın da 3.'sü olan Şaban Yılmaz Sincan Er Meydanında da Başpehlivan oldu. Başpehlivanlık mücadelesinde ter döken Sermest Bulut 2. olurken Şükrü Kazan ve Savaş Yıldırım da 3.’lüğü paylaştılar.

Başaltı kategorisinde ise Ahmet Arıcı 1., Burhan Şahin 2., Nadir Takı da 3. oldu.
Sincan'da başpehlivanlık için mücadele eden isimler şunlar: Şaban Yılmaz, Sermest Bulut, Şükrü Kazan, Savaş Yıldırım, Ünal Karaman, Süleyman Aykırı, Aydın Polatçı, Murat Hikmet, Hüseyin Şahinal, Nuri Zengin, Fatih Bakır, Arif Akın, Osman Özgün, Murat Gençtürk, Hüseyin Demir.

Hiç yorum yok: