2 Haziran 2009 Salı

Mollabey'de başpehlivan Hüdai Demir

Alaplı’da, Mollabey Köyü Kalkındırma Derneği tarafından düzenlenen, ”1. Mollabey Bahar Şenliği” yapıldı.

Alaplı’da bulunan Mollabey Köyü Kalkındırma Derneği’nce düzenlenen, “1. Mollabey Bahar Şenliği” kapsamında yapılan güreşlerde, Başpehlivanlığı Yığılcalı Hüdai Demir kazanırken, Güreş Ağalığını 2 bin 500 TL ile Kemal Günay kazandı.

Çevre köylüler ve sporseverler gün boyunca birbirinden iddialı güreşleri izlerken pehlivanları da uzun süre alkışladılar. Güreş Ağalığı'nı Kemal Günay'ın kazandığı şenliklerde, Yığılcalı Hüdai Demir, Alaplılı Hüseyin Oğuz'u yenerek başpehlivan oldu.

Şenliklerde ilk etkinlik köy gençleri arasında halat çekme yarışmasıyla başladı. Yedigelli Köyü gençleri rakiplerini yenerek birinci oldu. Güreşleri Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Hasan Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu, DP İlçe Başkanı Mehmet Yaman, il genel meclisi ve belediye meclis üyeleri, Mollabeyli sanayici ve işadamları, Beşler Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Öztürk ve vatandaşlar izledi. Güreşlerde sembolde Burak Yaman, Enes Yalçın, Mehmet Ali Karakaya, miniklerde Emre Uludağ, Ebes Yaman ve Aşkın İnan, teşvik de Abdülsamet Arabacıoğlu, Murat Taşdelen, Mücahit Karaca, destede Tayfun Aslan, Emre Karakaya, Savaş Karaca ilk üçe girerken güreş ağalığı seçimlerine, Günaylar Şirketler'den Kemal Günay ile Beşler Şirketler grubundan da Güngör Öztürk katıldı. Güreş ağalığı 2 bin 500 TL ile Kemal Günay’da kalırken, Güreş Kulübü güreşçilerine de bir koç hediye edildi. Güreş ağalığına katılanlar davul zurna eşliğinde meydanı turlayarak seyircileri alkışlar arasında selamladılar.

Güreşlerde Küçük ortada Ertan Demireye, İbrahim Karaduman, Kadir Çelik, büyük ortada Sercan Ünlü, Cengiz Yaman, Mehmet Durmuş, başaltında Zafer Ünlü, Erdal Can ve Erhan Can rakiplerini yenerek ilk üç sırayı aldılar.

Başpehlivanlık güreşinde Barış Aslancan rakibi Hüdai Demir karşısında, kolundan sakatlanınca güreşi bıraktı. Demir, finalde Alaplılı Hüseyin Oğuz ile karşılaştı. Oğuz'u sarma künde ile yenerek başpehlivan olan Hüdai Demir omuzlara alındı.

2 yorum:

barış dedi ki...

ağzınıza emeğinize sağlık hocam böyle haberleri sizden bekliyoruz

pehlivan18 dedi ki...

hay allah razı olsun buyrun çankırı taraflarınada bekleriz birde güreşlerin duyurularını yapma imkanınız varmı nerde ne güreşler yapılacak ögreneleim